مقالات تجهیزات گرمایشی

هیدرولیک سپراتورKHS-2

هیدرولیک سپراتورKHS-2 ویژه

هیدرولیک سپراتورها همانطور که از اسم آن مشخص است به عنوان “جداکننده هیدرولیکی” در سیستم های بسته(closed system) استفاده می گردند. این تجهیز با نام دیگری به عنوان Low-loss-header نیز در سایر مراجع شناخته می شود.

تعویض هوای موتورخانه با جابجایی هوای اجباری

تعویض هوای موتورخانه با جابجایی هوای اجباری ویژه

در این مقاله کوتاه سعی بر آن است که نحوه محاسبه هوای لازم برای موتورخانه در پروژه های بزرگ و متوسط توضیح داده شود.

تعویض منبع کویلی با مبدل حرارتی

تعویض منبع کویلی با مبدل حرارتی ویژه

مبدل های صفحه ای از جمله تجهیزات نوینی هستند که می توانند با راندمان بالا جایگزین مناسبی برای منبع های نگهداری ذخیره آب باشند. این مبدل با راندمان بالا قادرند به صورت لحظه ای آبگرم را میزان لازم و در محل محل مورد نظر فراهم آورند. در ادامه به توضیحات بیشتر در خصوص مزیت های مبدل صفحه ای و یکی از کارهای انجام شده که در آن مبدل دوجداره نگهدارنده آب گرم با مبدل صفحه ای جاگزین شد شرح داده می شود.

موتورخانه

موتورخانه ویژه

رویکرد این مقاله بیان کردن گرمایش و سرمایش ساختمان به همراه موتورخانه مرکزی است. ابتدا به سیستم حرارت مرکزی با دیگ آب گرم میپردازد، تجهیزات مختلف موتورخانه و نحوه ارتباط آنها به یکدیگر را توضیح می دهد. بخش بعدی مربوط به سیستم سرمایش مرکزی با چیلر تراکمی و تجهیزات مربوط به سیستم سرمایش مرکزی می باشد و هرکدام به طور مختصر توضیح داده میشوند.

قیمت دیگ بخارو عوامل موثر در کیفیت

قیمت دیگ بخارو عوامل موثر در کیفیت ویژه

کیفیت و قیمت یک دیگ بخار به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.  در این مقاله می کوشیم به شرح این پارامترها بپردازیم تا خریدار با آگاهی بیشتری بتواند محصول مورد نیاز خود را که قلب یک سیستم می باشد انتخاب و خریداری نماید. علاوه بر اهمیت دیگ بخار در یک سیستم تولیدی توجه به خطرات و نکات ایمنی آن بر کسی پوشیده نیست.

محاسبه مشعل

محاسبه مشعل ویژه

رویکرد این مقاله نکاتی پیرامون مشعل و محاسبه ظرفیت آن است. همچنین به محاسبات مصرف سوخت مشعل نیز میپردازد.

مشعل و اجزاء آن

مشعل و اجزاء آن ویژه

در این مقاله به تعریف مشعل ، انواع مشعل ، نحوه عملکرد مشعل ، ساختار مشعل و اجزاء تشکیل دهنده آن پرداخته می شود

دی اریتور

دی اریتور ویژه

دی اریتور یک تجهیز است که از آن برای حذف کردن اکسیژن و گازهای حل شده در آبی که خوراک بویلرهای تولید بخار است، استفاده می‌شود. اکسیژن حل شده در آب بویلر باعث خسارت‌های شدید ناشی از خوردگی در سیستم بخار می‌شود به این صورت که به دیواره فلزی لوله‌ها و دیگر تجهیزات فلزی می‌چسبد و تشکیل اکسید (زنگ) می‌دهد. کربن دی اکسید حل شده در آب نیز با آن واکنش می‌دهد و تولید اسید کربنیک می‌کند که باعث خوردگی بیشتر می‌شود. بیشتر دی اریتورها برای حذف کردن اکسیژن به میزان 7 ppb در واحد جرم (0.005 cm3/L) و کمتر از آن و همچنین حذف کلی کربن دی اکسید طراحی می‌شوند.

اصول بخار- لاتین

اصول بخار- لاتین ویژه

در این مقاله به صورت کامل در دو فایل پی دی اف که به پیوست تقدیم می گردد بررسی نحوه عملکرد سیستم بخار و اجزا آن شرح داده می شود. این مقالات به کوشش شرکت spirax sarco تهیه گردیده است و به زبان لاتین می باشد.

اصول دیگ بخار

اصول دیگ بخار ویژه

در این مقاله آموزشی که هدف جامع آن بررسی اصول دیگ بخار است به مولدهای بخار، اصول کلی دیگ بخار، تولید بخار، تصفیه آب به منظور تولید بخار، بهسازی شیمیایی داخل دیگها، خوردگی ها، معضلات و راه اندازی و از سرویس خارج کردن دیگهای بخار میپردازیم.

fmovies 123movies