تجهیزات سرمایشی

مینی چیلرهای هوا خنک با ظرفیت پایین

مینی چیلرهای هوا خنک با ظرفیت پایین ویژه

در این مقاله به بررسی اجمالی در خصوص برخی از الزمات کلی جانمایی مینی چیلرها در پشت بام می پردازیم.

بررسی انواع کندانسورهای چرخه سردسازی و روشهای کنترل ظرفیت

بررسی انواع کندانسورهای چرخه سردسازی و روشهای کنترل ظرفیت ویژه

کندانسور در چرخه سردسازی بعد از کمپرسور قرار دارد و در نقش تقطیر کننده عمل می کند و بخاراتی که از کمپرسور خارج می گردد به صورت سوپر هیت دریافت می نماید. در کندانسور حالت مایع مبرد از گاز به مایع تغییر می یابد. کندانسور ها به سه نوع : آب خنک ، هوا خنک و تبخیری تقسیم می گردند. . .

چیلر تراکمی چیست؟

چیلر تراکمی چیست؟ ویژه

در چیلرهای تراکمی گاز توسط کمپرسور، متراکم شده . این گاز وارد کندانسور شده توسط آب یا هوا، خنک می شود و به مایع تبدیل می‌گردد این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین وارد خنک کننده(اواپراتور)  که در فشار کمتری قرار دارد می‌شود. این کاهش فشار باعث تبخیر مایع گردیده و در نتیجه مایع مبرد با گرفتن گرما از محیط ، آن را خنک می کند. سپس گاز ناشی از تبخیر، به کمپرسور منتقل می‌شود . . .

چیلر جذبی

چیلر جذبی ویژه

به جرات می توان گفت که سرمایش جذبی اولین بار با ماده جاذب جامد شناخته شد. مایکل فاراده در سال 1824 میلادی در حین انجام یک سلسله آزمایشات برای تبدیل و شناخت گازهای پایدار با پدیده سرمایش جذبی روبرو شد. او می دانست که پودر کلرید نقره درجذب آب و آمونیاک بسیار موثر عمل می کند. بنابراین برای تعیین پایداری آمونیاک، در یک لوله خمیده کلرید نقره را در مجاورت گاز خشک آمونیاک قرار داد و سر دیگر آن را با آب، سرد کرد. گرما آمونیاک را از مخلوط جدا کرد و آمونیاک جدا شده، در اثر سرمای آب در سر دیگر لوله به صورت مایع جمع آوری شد. فاراده به گرما دادن سر دیگر لوله ادامه داد تا مقدار کافی آمونیاک مایع بدست آورد. . .

انتخاب چیلر مناسب

انتخاب چیلر مناسب ویژه

این مقاله شامل موارد مهم و موثر در انتخاب چیلر مناسب است که به شما کمک میکند با درنظر گرفتن شرایط محیطی و همچنین سلایق خود دستگاه مورد نیازتان را تهیه کنید.

آیس بانک

آیس بانک ویژه

در این مقاله به بررسی انواع سیستمهای مختلف ایجاد یک آیس بانک یا یک مخزن ذخیره سرمایی پرداخته میشود. روشهایی که مورد بررسی قرار میگیرند عبارتند از : 1- روش یخسازی بر روی کویل (خارجی) (External Melt Ice-on-Coil Storage System) 2- روش یخسازی بر روی کویل (داخلی) (Internal Melt Ice-on-Coil Storage System) 3- روش کپسولهای یخ یا توپهای یخ (Encapsulated Ice) 4- روش نمک های اوتکتیک (Eutectic Salt Phase-Change Materials)

اواپراتور

اواپراتور ویژه

اواپراتور(Evaporator) در یک سیستم تهویه مطبوع با جذب گرما، مبرد ها (از جمله فریون، R-410A و...) را از فاز مایع به بخار تبدیل می کند. همچنین می تواند آب و سیال دیگر را از محلول جدا کند. در فرایند تغلیظ هدف از تبخیر گرفتن آب اضافی موجود در محصول می باشد. در فرایند نمک زدایی آب دریا موضوع عکس این حالت است یعنی با تبخیر آب خالص را از آب نمک جدا می سازد. . .

fmovies 123movies