تجهیزات آبرسانی

انواع پمپ

انواع پمپ ویژه

بطور كلي پمپ ها را مي توان به دو دسته اصلي به شرح زير تنظيم نمود:     - پمپ هاي انتقال دهنده مايعات با حجم ثابت     - پمپ هاي سانتريفوژ . . .

بوستر پمپ

بوستر پمپ ویژه

یكی از مشكلاتی كه در سیستم های آب شهری و آب مصرفی ساختمانها وجود دارد، تنظیم فشار آب پمپ شده به لوله ها می باشد. با توجه به اینكه میزان مصرف آب دائماً در حال تغییر است و هیچگونه الگوی خاصی برای مصرف وجود ندارد، لذا در سیستمهای پمپاژ ثابت كه در آن یك یا چند الكترو پمپ بطور دائم مقدار مشخصی آب را در لوله ها پمپاژ می نمایند، با افزایش و كاهش مصرف آب میزان فشار آن در لوله ها دائماً در حال تغییر می باشد و این تغییرات بطور یكه افزایش ناگهانی فشار آب مشكلاتی را در سیستمهای آبرسانی بوجود می آورد. . .

کاویتاسیون در پمپ ها

کاویتاسیون در پمپ ها ویژه

کاویتاسیون یکی از پدیده های مخرب هیدرودینامیکی در جریان های تحت فاشر ناپایدار است که بروز آن می تواند موجب خسارات و صدمات گوناگون در بعضی از سیستم های هیدرولیکی نظیر خطوط انتقال آب، نفت، شبکه های توزیع و سیستم های پمپاژ شود. در این مقاله سعی شده است به شرح مفاهیم کلی کاویتاسیون، و انواع آن در سیستم های هیدرولیکی بویژه در پمپ های گریز از مرکز پرداخته شود و سپس به صدمات ناشی از این پدیده و راه های کنترل آن بپردازیم. پس از آن تئوری کاویتاسیون و چگونگی دست یافتن به عدد آستانه کاویتاسیون را مورد بررسی قرارداده و با نمودار های دبی هد و سرعت مخصوص آشنا شده و چگونگی اثر هد و دبی را بر کاویتاسیون مورد بررسی قرار می دهیم. هم چنین روش های علمی و آزمایشگاهی را برای بررسی پدیده ی کاویتاسیون را به اختصار شرح داده و انتهای روش جدید برای تشخیص کاویتاسیون در پمپ ها که توسط کمپانی کانادایی IREQ ارایه شده است را مورد بررسی قرار دهیم.

اجزاء پمپ (محفظه آب بندی)

اجزاء پمپ (محفظه آب بندی) ویژه

این محفظه شامل آب بندها و اجزاء مربوطه است برای رسیدن به بازدهی مناسب در قطعات هیدرولیک وجودآب بندی کامل و مناسب ضروری است.آب بندی بین قطعات درهیدولیک بوسیله آب بندهاانجام میشود.آب بندها براساس استفاده به دو نوع کلی ثابت و متحرک تقسیم میشوند . . .

پمپ های رفت و برگشتی (Reciprocating Pumps)

پمپ های رفت و برگشتی (Reciprocating Pumps) ویژه

همان طور که بیان کردیم در این نوع در طی عمل بالا و پائین شدن پیستون سیال وارد وخارج می شود و حالا چرا اصطلاح دوطرفه به آن داده اند زیرا در دوطرف خود دارای دو لوله ورودی و دو لوله خروجی می باشد. و کارکرد سوپاپ ها بصورت قطری می باشد که آن هایی که در امتداد قطری روبروی همدیگر قرار گرفته اند همواره با همدیگر باز و بسته می شوند. . .

انواع پروانه پمپ

انواع پروانه پمپ ویژه

پروانه پمپ مهمترین بخش پمپ می باشد، چرا که اندازه، شکل و سرعت آن ظرفیت پمپ را در تمام شرایط تعیین می نماید. نوع پروانه با تیغه ساده کونیک و با روپوش منفرد معمولا در صنایع کوچک به کار می رود. پروانه با تیغه ساده همچنین می تواند دارای دو روپوش باشد. نوع دیگر این پروانه دارای تیغه خمیده یا شعاعی است. این پروانه غالبا برای انتقال مواد شامل توده های جامد یا ذرات درشت معلق به کار می رود، و سرعت بیشتری به ماده پمپ شونده می بخشد. . .

اجزاء پمپ

اجزاء پمپ ویژه

در این مقاله به معرفی و توضیح اجزاء پمپ ها پرداخته می شود . . .

fmovies 123movies